Ulica 16.kolovoza/augusta bb, 72260
Izbornik
Naslovnica
O nama
Povijest/istorija
Uprava
Sjednice OV-a
Odluke,zakljuci i dokumenti OV-a
Javne nabavke
Gospodarstvo
Turistička razglednica
Smještaj i ugostiteljstvo
Obrazovna i socijalna infrastruktura
Vjerski život
Kultura
Sport
Fotogalerija
Servisne informacije
Linkovi
Kontakt
Traži
OBAVIJEST I PLAN PROVOĐENJA OBUKE ZA PREDSJEDNIKA I ČLANOVA BIRAČKIH ODBORA PDF Ispiši E-mail
Napisao Opcina Busovaca   
Friday, 23 October 2020
 Obavještavamo javnost, političke subjekte i njihove kandidate za biračke odbore da je Općinska izborna komisija/povjerenstvo donijela Rješenje o imenovanju biračkih odbora čiji tekst se nalazi na web stranici Općine Busovača i Radio Busovače.

Također obavještavamo imenovane članove i njihove zamjenike u biračkim odborima da će od 26.10.2020. godine početi obuka biračkih odbora prema Planu Općinske izborne komisije/povjerenstva, koji će se objaviti na web stranici Općine Busovača i Radio Busovače.

Radi pripreme za obuku i testiranje, osobe imenovane u biračke odbore također se mogu upoznati sa setom od 100 pitanja i odgovora (od kojih će 20 biti zastupljeno na testu), a čiji tekst se nalazi na web stranici Općine Busovača i Radio Busovača pod nazivom: Lista pitanja i Lista odgovora.

OIK/OIP apelira i na političke subjekte da animiraju svoje članove biračkih odbora da se upoznaju sa Listom pitanja i Listom odgovora prije same obuke.

Napominjemo da svi članovi BO moraju proći obaveznu obuku bez obzira da li su u prethodnom periodu bili članovi BO i prošli obuku. Članovi moraju pristupiti i obaveznom testiranju i pokazati određeni nivo znanja. Ukoliko se članovi ne odazovu obuci isti će biti razriješeni dužnosti i na njihovo mjesto OIK/OIP će imenovati druge članove.     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          OIK/OIP BUSOVAČA

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
< Prošli   Sljedeći >
Calendar
Kalendar

Advertisement
Anketa
Da li Vam se dopada naša stranica?
 
© 2021 Opcina Busovaca